Obsah

Úvod

Odjezd

Hveragerði

Þingvellir

Geysir

Vodopád Gullfoss

Hveravellir

Siglufjörður

Akureyri

Jezero Mývatn

Askja

NP Jökulsárgljúfur

Krafla

Bakkagerði

Stafafell

Jökulsárlón

NP Skaftafell

Dyrhólæy

Duhové hory

Skógar

Reykjavík

Krísuvík

Modrá laguna

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Cesta domů

4.-5.9. 2004

Před letištěm Před letištěm Letiště v Keflavíku Udělal jsem ještě poslední fotky prostranství před mezinárodním letištěm v Keflavíku, vnitřních prostor a pak už jsme naprosto bez problémů nastoupili do letadla. Dokonce jsem měl možnost si vyfotit i pilotní kabinu, což se mně dosud nikdy nepovedlo.
Letiště v Keflavíku Letiště v Keflavíku Pilotní kabina Nástup do letadla
Vzlétli jsme prakticky přesně podle letového řádu, ještě udělat poslední záběry Islandu z výšky a dovolená je téměř u konce.
Keflavík Pohled k Modré laguně Poslední islandské mraky Blížíme se k Londýnu Jdeme na přistání
Na letišti ve Stanstedu jsme přistáli rovněž na čas, takže bychom bývali stihli ještě letadlo do Prahy. To jsme ovšem při rezervaci letenek nechtěli riskovat, protože i poměrně malé zpoždění by mohlo zapříčinit, že letadlo odletí bez nás. Byli jsme tedy smířeni s tím, že tuto noc přečkáme na letišti. Jídla i pití jsme měli dost, k tomu karty a zábava mohla začít. Pro tuto příležitost jsme měli připravenou hru zvanou "Ořechy", k čemuž se nám znamenitě hodily i nalezené golfové míčky.
Výsledek hry "Ořechy" Pravidla hry zde nebudu vysvětlovat, ale jsou poměrně jednoduchá. Vtip spočívá ale v tom, že vítěz každého kola může poraženému na tvář ohořelým korkem nakreslit nějaký symbol. Jak hráči znavení cestováním a někteří i Mr. Jamesonem dopadli, můžete vidět na fotografii.
Noc na letišti vůbec nebyla tak hrozná, jak jsme se obávali, docela dobře jsem se i vyspal. Ráno jsme opět bez problémů nastoupili do letadla a vypadalo to na pohodovou cestu. Bohužel po nastartování motorů zavanul v letadle pach paliva - z jednoho motoru totiž začalo utíkat. Odtáhli nás tedy zpět do boxu a jali se letadlo spravovat. To se jim také povedlo (asistence fotografa ovšem byla zamítnuta...) a zhruba s dvouhodinovým zpožděním jsme odlétli. Dlužno podotknout, že děvčata neměla v práci opravářů přílišnou důvěru a zpočátku se trošku bála.
Dnes bylo nádherné počasí a tak jsem měl možnost poprvé vidět i kanál La Manche, kterým jsem i zakončil obrazovou dokumentaci naší nádherné dovolené. Po přistání v Praze jsme ještě naši výpravu zakončili slavnostním obědem v jedné z místních restaurací a pak už jsme se rozjeli domů.
Konečně odlétáme ze Stanstedu Blížíme se ke kanálu La Manche Nad kanálem La Manche Nad kanálem La Manche
Na závěr bych chtěl ještě jednou všem účastníkům výpravy poděkovat za báječnou dovolenou, byla to vůbec nejhezčí dovolená jakou jsem zatím zažil.


Návrat na domovskou stránku