Obsah

Úvod

Odjezd

Hveragerði

Þingvellir

Geysir

Vodopád Gullfoss

Hveravellir

Siglufjörður

Akureyri

Jezero Mývatn

Askja

NP Jökulsárgljúfur

Krafla

Bakkagerði

Stafafell

Jökulsárlón

NP Skaftafell

Dyrhólæy

Duhové hory

Skógar

Reykjavík

Krísuvík

Modrá laguna

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Bakkagerði

23.8. 2004

Hned ráno jsme se vydali na pěší túru v okolí Bakkagerði. Cesta byla dobře značená a vedla nádhernou krajinou, takže si spíše prohlédněte přiložené fotografie.
Jezírko u emergency boudičky Něčím ale přeci jen byla tato túra významná. Co naši výpravu trápilo, byly pravidelné spory o jídlo. Holky byly zásadně proti, aby se kupoval drahý chleba a chtěly se obejít bez něho. Ke snídani se tedy pravidelně vařily různé kaše, pudinky a müsli. Jak už jste si mohli všimnout dříve, nezřídka končila Celodenní túra Celodenní túra větší část, zejména různých obilných kaší, jako potrava pro rybičky či jiné tvory. Rovněž během dne jsme toho moc nejedli, na celodenní túry jsme s sebou měli většinou pouze několik müsli tyčinek, na zpestření třeba ještě jednu Deli-tyčinku. Jako hlavní chod byl malý balíček celozrnného chleba z Čech, na každého tedy připadlo jen o málo více než jeden krajíček.
Celodenní túra Zpočátku jsem to nechával bez komentáře (pouze např. dělení jedné Deli-tyčinky na 5 kusů mně vždy přivádělo k úžasu a patřičně jsem to okomentoval, ovšem bez výsledku), ale jak pomalu docházely tukové zásoby z Čech, bylo zapotřebí s tím něco udělat. Já jsem celou dobu doufal, že holky samy uznají, že dosavadní styl stravování je nadále neudržitelný, bohužel se tak nestalo. Společně s Petrem jsme tedy vyvolali menší revoluci a po bouřlivé diskuzi jsme prosadili větší podíl chlebů v naší stravě.
Celodenní túra Pozdější běh událostí ukázal, že i holky, ačkoliv to nikdy nepřiznaly, změnu stravy uvítaly a běda, pokud bychom je chtěli o nějakou tu svačinku připravit :-)
Původně jsme dnes chtěli projít túry dvě, ještě jednu kolem pobřeží. Holky už ale byly trošku unavené a jak můžete vidět i na fotografiích, vymýšlely stále nové hlouposti a přestávky. Zvláště zarážející je to ve světle toho, že to byly ony, které se před časem dožadovaly většího podílu pěších túr, jelikož měly (a dlužno říci že oprávněný) pocit, že většinu času prosedíme v autě.
K naší emergency boudičce jsme tedy došli poměrně brzy, takže ještě zbyl čas na koupel v jezeře. I když slovo koupel je trochu nadnesené, ve vodě o teplotě něco málo nad nulou nikdo příliš dlouho nevydržel. Kde budeme dnes spát bylo již předem jasné, i když Hary opět trpěl...
Celodenní túra Celodenní túra Celodenní túra Celodenní túra
Celodenní túra Celodenní túra Celodenní túra Celodenní túra


Návrat na domovskou stránku