Obsah

Úvod

Odjezd

Hveragerði

Þingvellir

Geysir

Vodopád Gullfoss

Hveravellir

Siglufjörður

Akureyri

Jezero Mývatn

Askja

NP Jökulsárgljúfur

Krafla

Bakkagerði

Stafafell

Jökulsárlón

NP Skaftafell

Dyrhólæy

Duhové hory

Skógar

Reykjavík

Krísuvík

Modrá laguna

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Modrá laguna

4.9. 2004

Poslední den na Islandu Geotermální elektrárna Svartsengi vedle Modré laguny Náš pobyt na Islandu se nachýlil ke konci. Dnes už máme v plánu pouze koupel v Modré laguně a pak už rychle na letiště do Keflavíku. Z Grindavíku je to k Modré laguně asi 5 km a nedělali jsme si moc velké iluze, že by se nám podařilo něco stopnout. Byla sobota poměrně časně ráno a to moc aut nejezdí, zvláště pak po takové zastrčené silničce. Předpokad se potvrdil, za celou dobu jsme nepotkali jediné auto, až těsně před Modrou lagunou nás jedno předjíždělo. Zde se rovněž nachází geotermální elektrárna Svartsengi, díky níž Modrá laguna vznikla.
Modrá laguna Vstupné do laguny je hodně drahé, ve všech průvodcích se o laguně píše a tak jsme byli zvědavi, co je to za zázrak. Kromě toho, že se můžete napatlat různým bahnem a po 10 minutách máte mít naprosto úžasnou kůži, jsem tam nic zvláštního neobjevil. A to jsme měli ještě štěstí, že jsme přišli přesně na otevíračku, když jsem odcházel, hrnula se tam obrovská skupina turistů a další davy přijížděly.
Modrá laguna Modrá laguna Holky se samozřejmě neopomněly bahnem namazat a pak si libovaly, jak mají opravdu hebkou pleť. Nakolik to byl spíše účinek psychologický se lze jen dohadovat, já jsem žádnou změnu nepozoroval :-) Po čase se mně z toho jejich zázračnýho koupání začala motat hlava, tak jsem řekl Harymu, že mně to moc nesvědčí a že půjdu pomalu stopovat. Ten se na mě podíval a prohlásil, že jsem opravdu pěkně zelenej. Taky už měl čachtání dost a tak jsme lagunu opustili a vydali se na stop.
Modrá laguna Modrá laguna Modrá laguna Modrá laguna
Měl jsem trochu obavu, že takto brzo asi nikdo z laguny ještě nepojede, což se i potvrdilo. Čekali jsme poměrně dlouho, pár aut sice projelo, ale nikdo nám nezastavil. Nakonec se na nás štěstí přeci jen usmálo a svezla nás celkem příjemná paní. Dokonce nás hodila až přímo na letiště, takže jsme to měli zcela bez problémů. Chtěli jsme využít času a začít vařit oběd, vařiče ovšem byly sbaleny v jiných batozích. Tak jsme stejně museli počkat na zbytek výpravy, který již neměl takové štěstí a k letišti museli jít chvíli pěšky. Rychle jsme se najedli a pospíchali k odbavení.


Návrat na domovskou stránku