Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Naše putování po Skandinávii

Nápad jet do Norska vznikl v létě roku 1999 na výpravě v italských Dolomitech. Maruška s Harym tam už měli totiž v úmyslu vyrazit, ale díky nedostatku financí využili raději možnosti jet s námi. Akce se velice vydařila a jelikož jsem se rovněž toužil někdy do Norska podívat, domluvili jsme se, že bysme to mohli příští rok uskutečnit. Ačkoliv jsem zpočátku moc nedoufal že to dopadne, po menších komplikacích se to nakonec podařilo.
Původně jsme chtěli jet opět dvěma auty, osádka druhého auta však měla problémy s dovolenou, takže jsme se nakonec rozhodli, že vyrazíme jenom jedním. Měl jsem jet tedy já, Maruška, Hary a přidal se ještě Happy. Asi tři týdny před odjezdem se však situace značně zkomplikovala, jelikož odřekla účast Maruška a podle neověřených informací neměl jet ani Happy, na kterého jsme tou dobou ale neměli spojení. Bez úspěchu jsme se tedy pokoušeli sehnat alespoň jednoho dalšího člověka, který by s námi jel. Přeci jen ve třech je to finančně příznivější. Nakonec se mi v práci podařilo sehnat Markétu, která byla ihned pro.
Zrovna když jsme byli s Harym na výzvědách u kamaráda, který dělá v Norsku průvodce, volal Happy a potvrdil svoji účast. Takže jsme nakonec byli čtyři - já, Hary, Happy a Markéta.
Asi měsíc před odjezdem jsem začal shánět různé informace o Norsku a Švédsku, především na Internetu. Několik zajímavých odkazů uvádím i zde v sekci Další odkazy. Bohužel řadu informací jsem zde nenalezl a i to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl vytvořit tyto stránky. Kromě fotografií, které jsem pořídil svým obyčejným kompaktem, se tedy můžete dozvědět i takové věci, jak ušetřit při cestě na Nordkapp, kde sehnat lístky na trajekt a získáte i představu o finanční náročnosti celé akce.
Pokud tedy plánujete cestu především do Norska, doufám, že zde naleznete cenné informace, které jsme většinou nabyli cestou. Pokud máte svoje zkušenosti s cestováním po Norsku, tipy na zajímavá místa apod., určitě mně napište.


Návrat na domovskou stránku