Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


18. den - 23.8.

Vjezd do Osla stojí 12 NOKů, tentokrát jsme se bohužel placení nevyhnuli. Zajeli jsme autem na polostrov Bygdøy, kde se nachází nejznámější norská muzea - muzeum lodi Fram, Kon-Tiki muzeum a muzeum Ra II.
UniverzitaKrálovský palácParlamentChrám
Zde jsme si za 45 NOKů koupili celodenní jízdenku na MHD a odjeli do města s tím, že si muzea prohlédneme na zpáteční cestě. Happy chtěl chodit sám, takže jsme si dali sraz v šest hodin u auta. Na fotografiích můžete vidět univerzitu, královský palác, parlament a chrám v Oslu. Dále jsme se vypravili do pevnosti v přístavu.
Muzeum obranných silPevnostPřístav
Sál Christiana IV.Pevnost zevnitř Na první fotografii je vidět Muzeum obranných sil, dále je pohled na pevnost od muzea, potom pohled na přístav z pevnosti. Další fotografie ukazuje sál Christiana IV. v pevnosti a nakonec je vidět pevnost zevnitř.
Po nezbytných nákupech upomínkových předmětů jsme se rozhodli vyjet si na vyhlídku nad městem z Pohled na město z vysílače televizního vysílače Tryvannstarnet. To jsme ještě netušili, co nás všechno čeká. Až k vyhlídce jezdí trasa 1 metra, i když je to spíše něco jako v Německu S-bahn. Chvíli jede pod zemí, chvíli zase jako Televizní vysílač normální tramvaj. Když už skoro půl hodiny naše linka nepřijela, začalo nám to být divné. Z informačních cedulí jsme pochopili, že asi pojede až z příští zastávky. Odtamtud pak jezdila náhradní autobusová doprava, takže nám to bylo už jasné. Ztratili jsme tím ovšem spoustu času, takže jsme už nestihli navštívit Frongerův park se sochami G. Vigelanda. Můžete si ho alespoň prohlédnout na pohlednici, kterou si koupila Markéta. Vyhlídka byla příliš daleko od města, takže jsme toho vlastně moc neviděli. Vstup na vyhlídku činil 35 NOKů. Tak si alespoň můžete prohlédnout, jak vypadá televizní vysílač v Oslu.
Na parkoviště jsme přijeli o půl hodiny později a to jsme ještě nebyli ani v muzeu. Happy to ovšem také nestihl, takže jsme tam alespoň rychle dojeli autem v naději, že nás ještě pustí dovnitř. Do muzea lodi Fram jsme přišli asi 10 minut před zavíračkou a paní pokladní nás tam na čtvrt hodiny zadarmo ještě pustila. Měli jsme tedy čas loď důkladně prozkoumat, pár záběrů můžete vidět i na fotografiích.
Loď FramMaketa lodi FramV podpalubíKormidlo
Další maketaPižmoň Teď už jen zbývalo dostat se z Osla a najít nějaké pěkné místo na přenocování, což se nám po menších útrapách také povedlo.


Návrat na domovskou stránku