Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


19. den - 24.8.

Pevnost Od rána drobně pršelo, takže naše první zastávka byla až ve Fredrikstadu, i když jsme měli v plánu podívat se na sochy v Mossu. Jelikož už bylo po sezóně, nebylo nikde moc turistů a skoro všechny památky byly zavřeny. Neviděli jsme tedy ani jedny z nejhezčích varhan, nacházející se v místní katedrále. Prohlédli jsme si město, zavítali jsme do pevnosti Kongenfestung a sbohem Norsko.
Odpoledne jsme již dorazili do švédského Göteborgu, který byl naší další zastávkou. Jak se již stalo téměř naším folklórem, nejprve jsme vyrazili na vyhlídku, která se nachází ve 22. poschodí budovy Skanskaskrapan. Vstupné činilo 30 SEKů. Prohlédnout si ji můžete i na první fotografii. Na dalších dvou fotografiích je vidět pohled na město právě z této vyhlídky. Na této vyhlídce jsme objevili, kde se nachází kulturní střed města a tak jsme se tam také vypravili.
Vyhlídka v budově SkanskaskrapanPohled na městoPohled na město
Hlavní atrakcí je zde socha řeckého boha Poseidona, kterou si můžete také prohlédnout. Při našich toulkách po městě jsem si vyfotil ještě dva kostely - Vasakyrkan a Oscar Fredriks kyrkan.
Socha PoseidonaKostel VasakyrkanKostel Oscar Fredriks kyrkan
Naším dalším cílem byl Helsingborg. Měli jsme v plánu se podívat i do Dánska, které jediné nám zbývalo k pokoření celé Skandinávie. To ovšem záviselo na ceně trajektu, protože z průvodce jsme se dozvěděli, že zpáteční jízdenka stojí 4000 Kč. To se nám zdálo přehnané a další události to potvrdily.


Návrat na domovskou stránku