Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


20. den - 25.8.

Připlutí k HelsingøruVyplutí z Helsingborgu Dopoledne jsme dojeli do Helsingborgu a hned jsme se vydali zjistit cenu trajektu. Zpáteční jízdenka, pokud se týž den vrátíte, stála 59 DM, což byla pro nás přijatelná cena. Nic nám tedy už nestálo v cestě do Dánska. Na první fotografii můžete vidět odplutí z Helsingborgu, dále pak připlutí do dánského Helsingøru.
V Dánsku jsme navštívili pouze Kodaň, ale určitě to stálo zato. Na fotografiích vidíte radnici v Kodani, dále potom Frederikskirken spolu s Amalienborgem.
RadniceFrederikskirken a AmalienborgMalá mořská víla
Naše cesta samozřejmě vedla také do přístavu, kde se nachází slavná socha malé mořské víly. Ani tady jsme neporušili tradici a podívali jsme se na město z výšky. Kodaň je architektonicky poměrně zajímavé město a nás zaujal především kostel s věží ve tvar spirály - Vor Fresers kirke. Ten sloužil zároveň jako vyhlídka. Vstupné bylo 20 dánských korun, které jsme ovšem neměli. Pustili nás tam ale za 24 SEKů, takže můžete vidět i záběr na Kodaň z výšky. Tím jsme se s Kodaní rozloučili a stejným trajektem jsme dopluli zpět do Švédska.
Kodaň z výškyVor Fresers kirkeOltář v kostele
Jelikož jsme měli ještě chvíli času, prohlédli jsme si i Helsingborg. Na fotografii můžete vidět radnici, která byla postavena roku 1897 architektem Alfredem Hellströmem v novogotickém slohu. Její zvonice je 65 m vysoká a její melodie se nese městem každý den v 9, 12, 15, 18 a 21 hodin.
Na další fotografii je věž Kärnan, nejslavnější pamětihodnost v Helsingborgu, která stráží město již přes 600 let. Věž je 35 m vysoká a její zdi jsou 4,5 metru silné.
Dále vidíte královský palác Sofiero, který je pěkný zejména v květnu a červnu, kdy kvetou rododendrony. Po smrti Gustava VI Adolfa ho město dostalo darem. Dále je vidět i celkový pohled na město s přístavem a pohledem do dánského Helsingøru.
RadniceKärnanSofieroCelkový pohled
Teď zbývalo ještě najít vhodné místo na spaní, což zde nebylo nikterak snadné. Nakonec jsme přespali na jedné louce poblíž místního smetiště...


Návrat na domovskou stránku