Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


21. den - 26.8.

A už jsme téměř na konci cesty. Lístky na trajekt jsme měli koupené předem a odjezd byl v 17:45 z Trelleborgu. Měli jsme tedy poměrně dost času prohlédnout si Malmö.
Karl X. GustavKostel sv. PetraVětrný mlýn u zámku
Na první fotografii vidíte náměstí se sochou Karla X. Gustava, dále pak kostel sv. Petra, který se nachází nedaleko.
Naše další cesta vedla k zámku. Tam se zrovna chystal nějaký koncert, právě chystali aparaturu. Samotný zámek zvenčí není nikterak pěkný a dovnitř jsme se nedostali. Pěkná je ovšem zahrada kolem, kousek vedle je i koňské závodiště. Část můžete vidět i na fotografii, spolu s pěkným větrným mlýnem.
Jelikož jsme měli dost času, rozhodli jsme se, že se podíváme na nově postavený most, který spojuje Malmö s Kodaní.
Ten je od středu města vzdálen asi 10 km, takže to byla docela pěkná procházka. Šli jsme podél moře, kde je krásná pláž. Bylo i nádherné počasí, které doslova lákalo k vykoupání. Plavky jsem měl ovšem v autě, několik kilometrů vzdáleném...
Öresund bridge Přímo k mostu se dá dojít asi stěží, ale kousek od něj je udělaná vyhlídka, je tu i středisko, kde se můžete dozvědět další informace.
Öresund bridge Protože byl most dál než jsme čekali, museli jsme se nazpátek vrátit místní dopravou. Přímo z vyhlídky jezdí každou hodinu autobus, který nám ovšem před 10 minutami ujel. Nepodařilo se nám ani nikoho stopnout, takže jsme popošli k lince, která jezdila z kempu. Tam jsme měli štěstí a dopravili jsme se za 14 SEKů na osobu až do centra. Jízdenka je platná jednu hodinu a dá se koupit u řidiče.
Gustav Adolf torgRadniceKašna na hlavním náměstí
Ještě jsme si vyfotili náměstí Gustava Adolfa, radnici, která byla ráno proti slunci, a kašnu na hlavním náměstí a pospíchali jsme na parkoviště, kde jsme měli sraz s Happym. Tentokráte jsme to stihli akorát včas.
V Trelleborgu právě probíhal místní trh, který měl na naše poměry obrovské rozměry a táhnul se přes několik dlouhých ulic. Pak jsme si zajeli ještě na místní pláž, která ovšem nebyla zdaleka tak hezká, jako je pláž v Malmö. Navíc šla od moře taková divná mlha, která se držela pouze těsně u pobřeží a na koupání by to bylo dost nepříjemné. Je zajímavé, že asi 50 metrů od pobřeží už bylo nádherně slunečno... Uvařili jsme si tedy něco k jídlu a byl čas k nalodění na trajekt. Beztak jsme tam přijeli mezi posledními, takže naše auto pak cestovalo společně s vlakem.
Hary a Happy dopíjí poslední pivo Přestože to vypadalo, že opět odjedeme se zpožděním, vše se nějak zázračně stihlo a vyjeli jsme přesně načas. Asi je to tou německou precizností. Trajekt samotný se nám ovšem zas tolik nelíbil, zvláště při Západ slunce porovnání se švédským, kterým jsme před 3 týdny připluli. Zde jsme měli velké problémy sehnat nějaké pěkné místo na spaní, abychom se posilnili na noční přejezd z Německa domů. Na fotografiích můžete ještě vidět Haryho a Happyho, jak dopíjí poslední pivo, které nám ještě zbylo a poté také západ slunce, když už jsme při cestě do Švédska východ slunce zaspali... I teď jsme to ale stihli jen o chlup.
Do Německa jsme přijeli také přesně za 4 hodiny, takže nám nic nebránilo vyrazit domů. Tentokrát jsem jel přes Rostock a odtud po dálnici do Berlína. Kdyby nebylo havárky asi 15 km před Rostockem, bylo by to podstatně rychlejší. I tak se to vyplatilo, je přeci jen znát, když člověk může jet po dálnici těch 160 - 170 km/hod.


Návrat na domovskou stránku