Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


2. den - 7.8.

Připlutí k TrelleborguZe Sassnitz jme měli odjíždět ve 3:15, trajekt vyplul s cca čtvrthodinovým zpožděním,Připlutí k Trelleborgu které ovšem během čtyřhodinové plavby téměř dohnal. Tento trajekt byl poměrně prostorný, takže jsme si našli docela pěkné místo ke spaní. Bohužel jsme ale zaspali východ slunce, který mohl být velice pěkný. Ráno už se dalo fotit, takže si můžete prohlédnout záběry z trajektu při připlutí do Trelleborgu.
Připlutí k TrelleborguCelnicí jsme projeli naprosto bez problémů, pouze si prohlédli naše pasy a dali do nich razítko. Pokud by vám razítko nedali, je prý lepší si o něj požádat.Připlutí k Trelleborgu Do skandinávských zemí můžete totiž jet bez víza, pokud není pobyt delší než tři měsíce.To ale platí pro všechny země Skandinávie, takže nemůžete být např. 3 měsíce ve Švédsku a potom 3 měsíce v Norsku.
Katedrála v LunduPrvní naší zastávkou ve Švédsku bylo město Lund, kde jsme si prohlédli románskou katedrálu. Ta byla vysvěcena roku 1145, na kostelní věži se nacházejí astronomické hudební hodiny. Uvnitř mají být pěkné oltářové varhany z 15. stol., katedrála byla ovšem zavřena.
Pohled na jezero VätternDále jsme pokračovali přes Höör a Jönköping po pravé straně jezera Vättern do Motaly. Kousek za Motalou jsme sjeli z hlavní silnice do Övralidu, kde byl na mapě vyznačen vyhlídkový bod na jezero. Kromě toho je to pro Švédy asi významné místo, jelikož zde byl nějaký památník a muzeum.
Zámek v ÖrebruOdtud jsme pak pokračovali do Örebra. Na obrázku můžete vidět zámek v Örebru, který jsme s Harym důkladněji Rytíř v zámkuprozkoumali. Nebylo tam žádné vstupné a řada místností byla otevřena. Na obrázku můžete vidět Haryho u nějakého rytíře. Zatímco my jsme zkoumali zámek, Happy s Markétou se před zámkem bavili s jednou Češkou, která zde byla asi rok na stáži. Ta Happyho identifikovala podle české vlajky, kterou měl Happy vystrčenou z batohu. Díky této vlajce jsme se později setkali ještě s řadou dalších Čechů.
Vyhlídka SwampenZa zmínku stojí ještě vyhlídka Swampen, která je ve tvaru houby a je z ní pěkný pohled na město. Asi 20 km za Örebrem jsme obočili na vedlejší cestu a v lese zastanovali, i když nebylo tak úplně jednoduché najít vhodné místo. Navíc zde bylo spousta komárů, později jsme zjistili, že je to pro Švédsko (alespoň tento rok) naprosto normální.


Návrat na domovskou stránku