Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


4. den - 9.8.

Pohled na StorumanLaponský kostelČasně ráno jsme vyrazili do Storumanu, kde jsme pod vyhlídkovou věží posnídali. Na fotografii můžete vidět pohled z vyhlídkové věže směrem na Storuman.
Další zajímavostí ve Storumanu je laponský kostel - Katakyrkan. Nachází se v místním kempu, kde mimo jiné byla spousta Poláků, dokonce i některé nápisy byly v polštině.
Vodopád StorforsetOdtud jsme pokračovali na Jokkmokk. V průvodci jsem se dočetl, že se má v blízkosti naší cesty nacházet nejvyšší vodopád v Evropě - Storforsen, vysoký 80 m. To jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít, takže jsme si udělali asi 60 km zajížďku k vodopádu - po silnici č. 374 do vesničky Bredsel, odtud po místní komunikaci až k vodopádu.
Vodopád StorforsetByla to sice nádherná podívaná, vodopádem bych se to ovšem nazvat neodvážil, spíše prudká řeka, jak můžete posoudit i z fotografií. Vedle vodopádu tekla další říčka - Jättegrytor. JättegrytorBylo to celkem malebné zákoutí, jak je vidět i z obrázku.
Polární kruhChata na polárním kruhuKousek před Jokkmokkem jsme poprvé překročili polární kruh (66°33"), což jsme samozřejmě nemohli ponechat bez zastavení u chaty na polárním kruhu. V tuto chvíli jsem měl již na tachometru 2605 km. Dlužno ovšem podotknout, že pozdější překročení polárního kruhu v Norsku bylo mnohem zajímavější. Na první fotografii stojí za upozornění kameny, které vyznačují, kudy polární kruh prochází (jeden je vidět i za jezírkem).

Kousek za Jokkmokkem jsme přenocovali, abychom to příští den měli blízko do národního parku Muddus.


Návrat na domovskou stránku