Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


17. den - 22.8.

Na dnešní den jsme měli naplánovanou cestu kolem jezera Gjende. Z osady Gjendesheim jsme vyrazili na ostruhu Besseggen, odkud je výhled na jezero Gjende po levé straně a na jezero Bessvatnet po pravé straně. Rovněž je odtud pěkný výhled na Jotunheimen. Jezero Gjende se nachází v nadmořské výšce 984 m n.m., Bessvatnet potom ve výšce 1373 m n.m.
Pohled na GjendeKopce za jezerem BessvatnetKopce za jezerem BessvatnetGjende shora
Dnes s námi šla i Markéta, takže jsme šli sice pomalu, ale alespoň se také trochu provětrala. Když jsme vycházeli, bylo nádherné počasí, po výstupu na ostruhu se ovšem zatáhlo a viditelnost se rapidně snížila. Naštěstí se pak zase začalo vyjasňovat, takže jsme měli docela pěkné výhledy, chodit se dalo i jenom v tričku. Příroda byla opravdu nádherná, jak můžete vidět z přiložených fotografií.
Další část GjendeStejná část zblízkaJezero BessvatnetPohled na obě jezera
Jezero Bessvatnet a vrchol, ze kterého jsme sestupovaliGjende směrem ke GjendeheimuKopce v průsmyku po pravé straněKopec před námi
Asi po šesti hodinách jsme došli do osady Memurubu, odkud odplouvala loď zpátky do Gjendesheimu. Happy od začátku avizoval, že ji zřejmě využije ke zpáteční cestě. Pak se k němu přidala i Markéta, která byla na pokraji svých sil.
Další horské jezírkoOdplutí lodičky z MemurubuVodopád při zpáteční cestě
Já s Harym jsme se vrátili zpět podél břehu jezera, i když jsme místy také solidně stoupali. Cestou jsem ještě vyfotil jeden z mnoha vodopádů. Zpáteční cesta nám zabrala 2,5 hodiny.
V Gjendesheimu jsem ještě musel zaplatit parkovné 25 NOKů a mohli jsme vyrazit směr Oslo.


Návrat na domovskou stránku