Obsah

Úvod

Odjezd

2. den

3. den

4. den

5. den

6. den

7. den

8. den

9. den

10. den

11. den

12. den

13. den

14. den

15. den

16. den

17. den

18. den

19. den

20. den

21. den

22. den

Souhrnná statistika

Další odkazy


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Odjezd

Odjezd byl naplánován na neděli 6.8. 2000. Původně jsem chtěl vyrazit už ve čtvrtek, ovšem Happy byl na jazykovém kurzu a vracel se až v úterý večer. Vzhledem k tomu, že už nebyl několik týdnů doma, potřeboval nějaký čas na přípravu.
Z Červeného Kostelce jsem vyrazil v 6:52. V Hronově jsem přibral Happyho a Haryho a pokračovali jsme do Dvora Králového, kde jsme cca v 8:00 přibrali i Markétu. Jelo se mým autem - Nissan Almera.
Dále naše cesta vedla přes Lázně Bělohrad, Jičín, Mimoň, Českou Lípu a Děčín na přechod v Hřensku. V České Lípě jsme ještě dokoupili zásoby potravin podle zbylého místa v autě. Nakonec se ukázalo, že jsme už skoro lépe ani nakoupit nemohli. Všechno jsme snědli a v Norsku jsme museli dokoupit jen čtvery těstoviny, cukr a dvě hořčice, na kterou jsme při nákupu zapomněli. Pak už jsme dokupovali pouze chleba, slabší jedinci i nějaké to ovoce. V Hřensku jsme v duty free obchodu nakoupili ještě něco lihovin a kartón cigaret, abychom to později výhodně v Norsku prodali.
Z domova jsem s sebou vezl 8 konzerv párků, 8 konzerv vepřového ve vlastní šťávě a 8 konzerv maďarského guláše. K tomu jsme si koupili rýži a těstoviny, dále pak bramborovou kaši v prášku, sušené mléko, paštiky a sýry. Samozřejmě jsme nakoupili i nějaké ty polévky, s sebou jsme měli také 3 trdla salámu - Herkules a dva lovečáky. Hary měl také zásobu medu, jelikož jeho strýc je včelař.
Neubrandenburg Z Hřenska jsme jeli přes Drážďany po značně rozkopané dálnici do Berlína a odtud po silnici č. 96 až do Sassnitz, kde jsme měli rezervovaný trajekt do švédského Trelleborgu.
Trajekt jsme si rezervovali u cestovní kanceláře Wolfftravel, kterou najdete v Praze, Na Příkopě 24. Ceny trajektů se liší podle toho, kdy chcete vyrazit. Od pondělí do čtvrtka jsou levnější - 165 DM, v pátek a o víkendu pak stojí 195 DM. Nazpátek už jsme se dražší variantě nevyhnuli, dohromady nás to tedy přišlo na 360 DM. Platit lze i korunách dle aktuálního kurzu, čehož jsme využili.
Cestou z Berlína jsme se zastavili ještě v Neubrandeburgu na obhlídku města. Na fotografii je vidět část bývalého opevnění s věží Fangelturm, která je 19 m vysoká a v průměru má 6,5 m, postavená byla kolem r. 1400.
Trajekt ze Sassnitz vyplouvá z přístavu mimo město, ale jelikož jsme přijeli navečer a do odjezdu trajektu zbývala spousta času, vydali jsme se na prohlídku města a hlavně přístavu ve městě. Byl už ovšem večer a tak z této prohlídky žádné fotografie nemám.


Návrat na domovskou stránku