Obsah

Odjezd

Benátky

Jeskyně Perama

Kaňon Vikos

Mosty u Kipi

Kláštery Metéora

Kastoria a Edessa

Soluň

Výstup na Mytikas

Pláž Mylopotamos

Delfy

Mys Sunion

Athény

Korint

Mykény a Nafplio

Jeskyně Dyros

Kythira

Mystra

Olympia

Igoumenitsa

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Pláž v Mylopotamos

1.9. 2003

Pramen Dafné Ráno jsme sjeli zpět do soutěsky, kde byly naším prvním cílem prameny Dafné. Pěšina nás dovedla k visutému betonovému mostu, po kterém jsme překonali řeku, ve které teklo na Řecko nezvykle velké množství vody. Za řekou byla jeskynní kaple, vedle níž vyvěrá vydatný pramen studené vody. Jeskynní kaple Agia Paraskeví U pramene Dafné Celkově bylo místo špinavé a zaneřáděné, ale jeho výhodou byl příjemný chládek.
Odtud jsme osmikilometrovou soutěskou pokračovali dále. Projížděli jsme přes vesničku, ve které měla být mešita a městské rozvaliny, nic z toho jsme ovšem nenašli. Později se zjistilo, že díky podobnosti názvů řeckých měst a jejich rozdílným způsobem psaní v různých jazycích to Jíťa zaměnila s městem Chalkida na ostrově Euboia.
Jeli jsme si to tedy vynahradit do Farsali. Z městského vrcholku je prý za příznivých podmínek vidět Olymp, dnes bylo ovšem strašné vedro a opar, takže by nebylo vidět nic a v tom vedru bychom na vrchol (asi hodina chůze) stěží došli. Prohlédli jsme si tedy město a učinili revoluční rozhodnutí (alespoň takto si to Jíťa poznamenala do deníčku). Odbočili jsme z plánované trasy, protože prohlídka dalších památek a ruin už nás v tom vedru moc nelákala a vydali jsme se směrem Volos, kde začíná pohoří Pilio.
Volos Podle průvodce by toto pohoří mělo být nejvíce zalesněným v Řecku a hlavně se zde mají nacházet nejhezčí pláže. Průjezd horami byl opravdu příjemný a na pobřeží nás čekalo další milé překvapení.
Pláž v Mylopotamos Pláž v Mylopotamos Pláž v Mylopotamos Sjeli jsme do městečka Mylopotamos, kde jsme našli úžasnou pláž, která byla rozdělená vápencovým skaliskem na dvě části, mezi kterými se procházelo tunelem ve skále. Ze všech stran byla vápencová stěna a moře bylo tentokrát opravdu osvěžující. Trénovali jsme plavání se šnorchlem a brýlemi, byl jsem překvapen, kolik pestrobarevných rybiček plavalo jen kousek pod hladinou. Bez brýlí tohle člověk nemá šanci vidět.
Nebyl zklamán ani Hary, který s vodou není zrovna velký kamarád. S Jardou totiž objevili na skalách lezecké cesty, což Haryho nenechalo chladným a hned běžel do auta pro lezeckou výstroj.
Vybral si poměrně obtížnou cestu a záhy na sebe upoutal pozornost všech nudících se návštěvníků pláže. Všichni ho zvědavě pozorovali, někteří fotili a jeden turista si celý jeho výstup natočil i na kameru.
Pláž v Mylopotamos Pláž v Mylopotamos Pláž v Mylopotamos Pláž v Mylopotamos
Pláž v Mylopotamos Pláž v Mylopotamos Výstup ho natolik nadchnul, že vylezl ještě jednu jednodušší cestu, kterou si potom vyzkoušeli i Jarda s Jíťou. Poněkud se připozdívalo a byl nejvyšší čas najít nějaké místo pro spaní. Chvíli jsme laškovali s možností přespat přímo na pláži, bylo by to ovšem trochu riskantní. Kdyby se v noci moře rozbouřilo, dost těžko bychom se odsud dostávali, nehledě na to, že vůbec nebylo jisté, jestli by nás tu nechali.
Zvolili jsme tedy jistější variantu, vydali se zpátky do hor a nakonec jsme našli jednu nepoužívanou silniční zatáčku, ve které jsme se utábořili.


Návrat na domovskou stránku