Obsah

Odjezd

Benátky

Jeskyně Perama

Kaňon Vikos

Mosty u Kipi

Kláštery Metéora

Kastoria a Edessa

Soluň

Výstup na Mytikas

Pláž Mylopotamos

Delfy

Mys Sunion

Athény

Korint

Mykény a Nafplio

Jeskyně Dyros

Kythira

Mystra

Olympia

Igoumenitsa

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Mosty u Kipi

27.8. 2003

Ráno nás probudilo opět stádo koz, po snídani jsme ještě nabrali vodu z pítka a už se těšili na kamenné mosty, které jsme viděli na pohledech.
Jednoobloukový most u Kipi Mosty se nachází na začátku kaňonu u osady Kipi. Hned vedle silničního mostu byl vidět první z kamenných mostů, tento byl pouze jednoobloukový. Vydali jsme se na krátkou prohlídku řečiště a Tříobloukový most u Kipi Tříobloukový most u Kipi poté jsme se přesunuli po silnici kousek dále, kde jsme objevili nádherný tříobloukový most.
Usoudili jsme, že hezčí most už tady asi nebude (alespoň na pohlednicích se nám žádný více nelíbil) a pokračovali jme dále ve svém putování Řeckem. Naším dalším cílem mělo být pohoří Pindos. Znamenalo to ovšem, že se nejprve musíme vrátit zpět do Ioaniny (zde jsme poprvé navštívili řecký supermarket a přestože podobné návštěvy normálně nevyhledávám, zde je to něco jiného - supermarkety bývají klimatizované, takže v nich je příjemná teplota) a poté pokračovat dále.
Výstavba dálnice u Metsova Podle průvodce je nejlepším výchozím bodem do pohoří Pindos osada Metsovo. Jeli jsme opět po krásné horské silničce, i když na mnoha místech byla vidět stavba nové dálnice, která má vést Pohled ze sedla Kataras až do Soluně. Bude to sice podstatně rychlejší, ovšem ne tak romantické.
Zastavili jsme se u odbočky na Metsovo a usoudili jsme, že to pro nás nebude asi to pravé ořechové. Metsovo se nacházelo hluboko pod námi, ani okolí se nám příliš nepozdávalo. Pokračovali jsme tedy dále až do průsmyku Kataras (1705 m). Zde jsme vylezli na vrcholek nad silnicí a přemýtali, co podniknem dále. Obloha byla zatažená a hrozila každou chvíli deštěm. Navíc se nám nepodařilo vytipovat žádnou příhodnou trasu a turistickou mapu jsme samozřejmě neměli.
Kláštery Meteora Jednomyslně jsme se shodli, že Pindos vynecháme a budeme pokračovat dále směr Kalambaka, Zde se nacházejí proslulé kláštery Metéora, kam jsme také před třetí hodinou dorazili. Každý, kdo Kláštery Meteora navštívil Řecko, pravděpodobně navštívil i tyto kláštery. Krásu tohoto místa demonstruje i jedna příhoda - poslal jsem odtud jednu fotku i kamarádce, která si ji dala jako pozadí v počítači. Viděl to její kolega, kterému se to tak zalíbilo, že si k tomu našel další informace na Internetu a další rok se tam prý vypraví na dovolenou.
Potkali jsme se zde i s dvěma Čechy, kteří nám vyprávěli průběh své cesty do Řecka. Jeli totiž přes Albánii, což vylíčili tím nejhrůznějším způsobem a prý si opravdu oddechli, když ji opustili. Znovu jsem se tedy ujistil, že jsme udělali dobře, když jsme zvolili trajekt.
Dnešní den jsme se rozhodli obhlédnout kláštery pouze zvenčí, trošku prozkoumat okolí a zítra sem vyrazit znovu. Hary měl s sebou komplet horolezeckou výbavu a už od Náchoda se těšil, jak si tady zalozíme :-) V nedalekém hájku jsme našli místo pro stan a tak jsme zde přečkali noc.


Návrat na domovskou stránku