Obsah

Odjezd

Benátky

Jeskyně Perama

Kaňon Vikos

Mosty u Kipi

Kláštery Metéora

Kastoria a Edessa

Soluň

Výstup na Mytikas

Pláž Mylopotamos

Delfy

Mys Sunion

Athény

Korint

Mykény a Nafplio

Jeskyně Dyros

Kythira

Mystra

Olympia

Igoumenitsa

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Kythira

8.9. 2003

Pevnost Kythira Pevnost Kythira Pevnost Kythira Ráno jsme se vypravili na jih ostrova. Nejprve jsme se stavili ve stejnojmenném v hlavním městě, které má asi 750 obyvatel a nad nímž ční mocná benátská pevnost ze 16. stol.
Hned pod hlavním městem leží druhý přístav na ostrově - Kapsali. Původně jsme se zde chtěli vykoupat, nenašli jsme ovšem žádné příhodné místo. Vydali jsme se tedy opět na sever směrem k přístavu Agia Pelagía a cestou jsme se na celkem pěkném místě zastavili a osvěžili se v moři. Zde jsme strávili celé dopoledne.
Přístav Kapsali Pláž Na pláži Na pláži
Odpoledne jsme dojeli do přístavu Agia Pelagía, kde jsme chtěli zakoupit lodní lístky. Dozvěděli jsme se, že lístky se prodávají nikoliv zde, ale v předchozím městě. Museli sme tedy zpátky, což znamenalo opět zdolat cestou serpentinačkou značné převýšení. Kancelář jsme ve městě našli celkem snadno, měli už ovšem zavřeno. Proto jsme se vrátili zpět do přístavu a doufali, že lístky zakoupíme při příjezdu lodi.
Na molu už se začala tvořit celkem slušná fronta aut a tak jsme se začali obávat, zda se do malé lodi vůbec vejdeme. V budce se už prodávali lístky, jak jsme ale zjistil, všichni už měli lístky předem rezervované. Když jsem tedy chtěl lístek koupit, prodavač několikrát přepočítal počet aut, která už mají lístky (podle tlusté čáry už byla dvě navíc) a pak mně lístek prodal. Měl jsem ho ovšem zarůžovělý a při nájezdu do lodi nás odstavili stranou a čekali, jestli zbyde místo. Už to vypadalo, že na nás zapomenou, tak jsem najel před loď, lodníci mně navedli do lodi tak, že jsem musel vylézt dveřmi u spolujezdce a pak tam zařadili ještě jeden karavan. Kolem mě bylo tedy na jedné straně asi 5 cm, na druhé asi 10 cm volného místa.
Ještě večer jsme vyjeli serpentinami do hor směr Kastania. Z propagačních materiálů, které jsem vzal v kanceláři v Neapoli při nákupu lodních lístků, jsme se totiž dozvěděli, že se zde nachází další jeskyně a tak jsme si chtěli po neúspěchu na Kythiře prohlédnout alespoň tuto. V sedle jsme našli ideální místo na přespání - parkoviště obklopené lesíkem.


Návrat na domovskou stránku