Obsah

Odjezd

Benátky

Jeskyně Perama

Kaňon Vikos

Mosty u Kipi

Kláštery Metéora

Kastoria a Edessa

Soluň

Výstup na Mytikas

Pláž Mylopotamos

Delfy

Mys Sunion

Athény

Korint

Mykény a Nafplio

Jeskyně Dyros

Kythira

Mystra

Olympia

Igoumenitsa

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Mykény a Nafplio

6.9. 2003

Lví brána Hned ráno jsme zamířili do Mykén. Do hradu jsme vstoupili slavnou Lví bránou, která je 3 m vysoká a na jejím vršku jsou vytesané dvě lvice, kterým už ovšem chybí hlavy. K vidění jsou také šachtové hroby Podzemní pramen Hrobka králů nebo podzemní pramen, ke kterému vede 90 schodů a k jehož návštěvě je zapotřebí baterky. Tu jsme samozřejmě měli, jelikož jsme si to již předem přečetli v průvodci. Ostatní turisté na nás jen smutně koukali, což zavdalo úvahám, za kolik bysme jim mohli baterku půjčit...
Dobírajíce si nevědomé turisty, došli jsme až k ohromným kupulovým hrobům s dlouhou přístupovou chodbou. Ani zde jsme nemohli vynechat muzeum, kde jsou k vidění různé šperky a kopie zlaté Agamemnónovi masky. Tím jsme návštěvu Mykén zakončili a pokračovali jsme dál na Nafplio.
Hrobka Muzeum Muzeum Muzeum
Muzeum Muzeum Muzeum Muzeum
Nafplio je známé pro svou nádhernou polohu u Argolského zálivu pod skalou Akronauplia vystupující do moře pod 216 m vysokou výšinou s pevností Palamidi. Ta byla i naším hlavním cílem.
Palamidi Ostrůvek Burdzi Podle Jítina průvodce vede k pevnosti 999 schodů, což jsme raději neověřovali. Moc se mně to ale nezdálo a podle průvodce co mám doma je tam také "jen" 857 schodů. Pevnost byla postavena v letech 1711 - 1714 a je z ní krásný výhled na město, protější výběžek s pevností Akronavplio nebo na ostrůvek Burdzi, který je rovněž opevněn.
Palamidi Palamidi Palamidi Palamidi
Z Nafplia jsme zamířili dále na jih na poloostrov Mani, kde se nacházejí jeskyně Dyros. Protože už se připozdívalo, zakempovali jsme u jednoho vápencového kvádru.


Návrat na domovskou stránku