Obsah

Odjezd

Benátky

Jeskyně Perama

Kaňon Vikos

Mosty u Kipi

Kláštery Metéora

Kastoria a Edessa

Soluň

Výstup na Mytikas

Pláž Mylopotamos

Delfy

Mys Sunion

Athény

Korint

Mykény a Nafplio

Jeskyně Dyros

Kythira

Mystra

Olympia

Igoumenitsa

Cesta domů

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Benátky

24.8. 2003

Vzhledem k tomu, že jsme museli odjet dříve od jezer, měli jsme dostatek času a mohli jsme jet mimo dálnici. Tím jsme jednak ušetřili dálniční poplatky, jednak jsme měli krásné výhledy na alpská údolí protknutá systémem dálničních a železničních mostů a tunelů. Již několik desítek kilometrů před Benátkami jsme se dostali do silně obydlené aglomerace, jedno městečko přecházelo plynule v druhé až jsme se dostali do Benátek. Bylo už načase, podle pokynů jsme si měli lístky vyzvednout 2 hodiny před odplutím a jízda mimo dálnici trvala déle, než jsem předpokládal. Po menším bloudění v přístavu jsme našli kanceláře Minoan Lines, kde na nás opravdu čekaly zarezervované lístky.
Nalodění nepojízdného auta Jelikož jsme měli koupené lístky pouze na palubu, hodilo se, že jsme přijeli včas. Zabrali jsme si jeden stolek, zjistili, že na palubě je i bazén, takže jsme si došli ještě pro plavky a mohli jsme se dát do zkoumání lodě a pozorovat přístavní ruch.
Benátský racek Největší vzrušení přišlo v době, kdy už jsme měli odplouvat. Přijela odtahovka, spustila auto a řidič toho auta se zuřivě domáhal nalodění. Nakonec to uhádal a parta chlapů mu tam auto odtlačila. Trochu líto to přišlo asi karavanistovi, kterého chvíli předtím na loď nepustili...
Krátce po třetí hodině jsme odpluli. Plavba Benátkami trvá asi hodinu a celá paluba je samozřejmě plná lidí, kteří obdivují město z lodi, což si můžete vychutnat alespoň na přiložených fotografiích.
Benátky Benátky Benátky - nám.  sv. Marka Benátky
Už z auta jsme byli řádně vypečení, slunce ani na lodi nic neubralo na své intenzitě, takže ke slovu přišel bazén. Hary s Jíťa v bazénu Jardou vzali za vděk ovšem pouze sprše, takže do bazénu mezi malá děcka se odvážila pouze Jíťa, kterou jsem po chvíli následoval i já. Voda byla sice teplá, ale určité osvěžení to bylo. V běhu pozdějších událostí se ukázalo, že to bylo na delší dobu naše jediné koupání.
Plavba měla trvat celý den, takže jsme si krátili cestu hraním karet, pozorováním moře, koupáním v bazénu a Hary samozřejmě pilně testoval okolní sítě. Po setmění jsme se uložili na palubě, bylo stále teplo, takže noc proběhla bez nejmenších problémů.


Návrat na domovskou stránku