Obsah

Příjezd

Okolí Lauterbrunnen

Jungfraujoch

Les Diablerets

Mont-Blanc

Ženevské jezero

Vodopády na Rýně

Neuschwanstein

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Vodopády na Rýně

18.8. 2001

Naše putování se již blížilo ke konci, z Ženevského jezera jsme již nabrali směr domov. Naší první zastávkou bylo hlavní město Bern. Za poslední drobné jsme koupili parkovací lístek na jednu hodinu, takže to bylo opravdu jen na velmi zběžnou prohlídku. Víc jsme si stejně nemohli dovolit, protože jsme chtěli ještě navštívit vodopády na Rýně, které na fotografii v průvodci vypadaly báječně.
Prošli jsme tedy asi nejznámější ulici Kramgasse, kde se nachází i orloj Zytgloggeturm, obojí si můžete prohlédnout na fotografiích. V průvodci psali, že se rozhodně vyplatí počkat na celou, kdy se orloj rozhýbe. Vylíčili to opravdu jedinečně, že jsme si to rovněž nemohli nechat ujít. Se Staroměstským orlojem se to ovšem srovnat nedá... Na zpáteční cestě k autu jsem si ještě vyfotil Bundeshaus a mohli jsme pokračovat.
Kramgasse Zytgloggeturm Zytgloggeturm Bundeshaus

K vodopádům na Rýně, které se nacházejí poblíž města Schaffhausen, jsme přijeli po sedmé hodině večerní. Po zkušenostech z Norska, kde průvodci občas značně přeháněli, jsem byl opravdu mile překvapen. Vodopád to byl nádherný, což snad můžete částečně posoudit z následujících pěti fotografií.
Vodopád na Rýně Vodopád na Rýně Mlýnské kolo vedle vodopádu Vodopád na Rýně Vodopád na Rýně

Zbývala nám poslední noc ve Švýcarsku, na zítřek jsme měli naplánován přejezd do SRN, kde jsme si chtěli předevím prohlédnout královský zámek Neuschwanstein, pravděpodobně nejznámější zámek v Německu.


Návrat na domovskou stránku