Obsah

Příjezd

Okolí Lauterbrunnen

Jungfraujoch

Les Diablerets

Mont-Blanc

Ženevské jezero

Vodopády na Rýně

Neuschwanstein

Souhrnná statistika


Napište mi
své připomínky, náměty, ...

Jste [CNW:Counter] návštěvník


Neuschwanstein

19.8. 2001

Jelikož nám z výstupu na Mont-Blanc zbyl jeden volný den, rozhodli jsme se ho strávit v Německu. Při cestě je totiž královský hrad Neuschwanstein, asi nejhezčí zámek v Německu, který je často zobrazován např. na různých puzzlích. Zámek se nachází v nádherné lokalitě, což jenom umocňuje celkový dojem. Bohužel to s sebou nese také nával turistů. Na následujících čtyřech fotografiích se můžete na zámek podívat z různých pohledů.
Neuschwanstein Neuschwanstein Neuschwanstein Neuschwanstein
Kolem zámku vede řada stezek, kde můžete obdivovat okolní přírodu, na následující fotografii můžete vidět jeden z řady vodopádů. Na dalších dvou fotografiích je pak ještě vidět další královský zámek - Hohenschwangau, který se nachází kousek vedle Neuschwansteinu, ale není již tak známý.
Vodopád za zámkem Hohenschwangau Hohenschwangau

Foto pod Zugspitzí Celou dobu jsme s Harym strašili holky, že po prohlídce Neuschwansteinu ještě zajedeme pod Zugspitzi, nejvyšší horu Německa, a uděláme si pěkně výšlap nahoru. Přes Füssen jsme přejeli do Rakouska a pokračovali jsme do vesničky Ehrwald, kde je lanovka na Zugspitzi (2964 m). Cestou sem jsme z auta viděli nádherné alpské stěny, až jsme litovali, že nám už dovolená končí. Časově jsme samozřejmě na Zugspitzi nemohli stihnout vyjít, ale alespoň jsme se k ní chtěli podívat. O tom výšlapu jsme ovšem mluvili tak přesvědčivě, že se s ním Káťa už smířila a počítala s tím, že se někam půjde :-)
Závěrečný pohárek Odsud jsme se vrátili zpět do Německa, krátce jsme se ještě zastavili ve známém alpském středisku Garmisch-Partenkirchen a u města Murnau jsme naposledy rozdělali stan.
V neděli ráno nás už čekala pouze cesta domů. Aby nám to nebylo líto, tak v podstatě celou cestu pršelo, navíc jsme zjistili, že nám trochu utíká přední pravé kolo a několikrát jsme ho museli cestou dofouknout. Za Prahou se zase udělalo pěkně a na poslední fotografii můžete ještě vidět slavnostní ukončení výpravy v Červeném Kostelci před cukrárnou, kde mají nejlepší zmrzlinu v celém širém okolí :-)))


Návrat na domovskou stránku